Skip to content

BERCMAN TARK ÜLEKÄIGURADA

Tark ülekäigurada teavitab võimalikest liiklusohtudest ning suurendab seeläbi nii jalgi kui jalgrattaga liiklejate turvalisust ja säästab robotsõidukite aega.

Nutika ülekäiguraja eesmärk on tõsta liiklusohutust reguleerimata ülekäiguradadel, ennetada ohuolukordi ja vähendada õnnetusi.

Miks?

Igal aastal sureb maailmas ligi 1,35 miljonit inimest liiklusõnnetuste tõttu. Enam kui pooled neist on jalakäijad, jalgratturid, elektrilistel liikuritel sõitjad ja mootorratturid. Kahjuks on liiklusõnnetused üks suurimaid laste ja noorte (5-29 a) surma põhjuseid ja sageli toimub suur osa neist just ülekäiguradadel.

Enamike riikide GDP-st moodustavad liiklusõnnetused 3%. Peamiseks liiklusõnnetuste põhjuseks loetakse vähest liiklusinfot ja valesid otsuseid.

Kuidas?

Tark ülekäigurada on varustatud sensorite ja 360˚ kaameratega, mis jälgivad ümbruses toimuvat ning jagavad ohutusinfot nii liiklejatele kui ka teistele liiklusvahenditele. Süsteem teavitab jalakäijaid helisignaaliga ja sõidukijuhte intensiivselt vilkuvate tuledega (valged ja punased). Lisaks suudab tark ülekäigurada suheldes linna infrastruktuuri ja tarkvaralahendusega varustatud sõidukitega (näiteks pakirobotid, operatiivsõidukid). Liiklusohu prognoosimiseks kasutab tark ülekäigurada tehisintellektil põhinevaid algorütme, mis ennustab liiklejate liikumistrajektoori ja hoiatada sellest teisi tänaval liiklejaid. Infrapunasensorid tuvastavad ilmastikuolud (märg teekate ja libeduse oht).

Play Video